Novinka / 16 september 2019 Little Chef – len vyvážené a zdravé potraviny

Zdravá a vyvážená strava je dôležitá pre každého z nás – ale najmä pre naše deti. Preto v našej jedálni LITTLE CHEF robíme všetko pre to, aby vaše deti dostávali čo najkvalitnejšie a zároveň najchutnejšie jedlo.

Tvorba a zloženie nášho jedálneho lístka podlieha prísnemu schvaľovaciemu procesu. Šéfkuchár zostaví jedálny lístok, ktorý následne skontroluje naša skupina odborníkov – manažér Little Chef, náš odborník na výživu a zástupca školy. Samozrejme, náš jedálny lístok prispôsobujeme aj najmenším deťom tak, aby vyhovoval ich výživovým potrebám a zároveň im stále chutil.

Britskú medzinárodnú školu navštevujú deti viac ako 40 národností, takže vytvoriť jedálny lístok, ktorý by vyhovoval všetkým deťom, je výzva, ktorú berieme vážne. Napríklad pre deti, ktoré z náboženských dôvodov nejedia bravčové mäso, pripravujeme jedlo oddelene. Okrem toho často zaraďujeme jednoduchšie ázijské jedlá a nájdete u nás aj variácie európskej kuchyne.

Samozrejme, prezentujeme jedlá nášho podunajského regiónu, ako sú jedlá národnej slovenskej, českej alebo maďarskej kuchyne. Základom pre nás je, aby bol jedálny lístok nutrične vyvážený a aby deti každý deň dostali všetky potrebné živiny. Vždy sa snažíme zabezpečiť, aby deti mali k hlavnému jedlu čerstvý zeleninový šalát a ovocie.

Snažíme sa vyhovieť individuálnym požiadavkám našich malých aj veľkých detí. Ak by napríklad chceli zmeniť prílohu alebo majú inú požiadavku týkajúcu sa ich jedla alebo nápojov, veľmi radi im vyhovieme. V priebehu rokov si mnohé z detí pravidelne pýtajú „dupľu“, čo nám dáva istotu, že naše menu je chutné a výživné.

Viac o littlechef si môžte prečítať na webstránke littlechef.sk

Naše prevádzky